تبلیغات
علوم غریبه،حروف ابجد،حروف ابجد کبیر،فال حروف ابجد،جدول حروف ابجد،استخاره با حروف ابجد - وسعت رزق و سنگ ها
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

علوم غریبه،حروف ابجد،حروف ابجد کبیر،فال حروف ابجد،جدول حروف ابجد،استخاره با حروف ابجد
 

به وبلاگ من خوش آمدید
 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 4 اردیبهشت 1390 توسط آذرمنش 09352191655 http://inforosh.com
وسعت رزق و سنگ ها

وسعت رزق وگشایش و ارتباط آن با سنگها

برای تفکر

گر نسیم جود او برکوه و صحرا بگذرد                                    سنگ آن یاقوت گردد خاک آن عنبر شود

 در این چند ساله میبینم که خیلی ها به بهای وسعت رزق خودشان را می فروشند واز عقیق زرد استفاده میکنند چرا که گفته شده عقیق زرد وسعت رزق میدهد .قرار است رزق ایشان علم و معرفت باشد ولی با گندم عوضش میکنند حال آنکه رنگ زرد برای غالب افراد مناسب نیست چون ما به قدر کفایت و حتی بیشتر از آن ،مجذوب دنیا و وسعت رزق هستیم و به بیش از آن احتیاجی نداریم ،در ثانی از لحاظ قیمت عقیق زرد نسبت به دیگر عقیق ها بسیار فراوانتر و ارزانتر است و همین باعث میشود که فروشنده ها هم تبلیغ بیشتری روی آن بکنند البته با همان دست آویز وسعت رزق .

بیشترین عاملی که آدم های امروزی را به دنبال سنگ ها می فرستد همین سه کمه است "وسعت رزق وگشایش"وقتی حلیه المتقین علامه مجلسی که چند صفحه ای را به بیان احادیث در باب سنگ ها پرداخته یاکتاب اصول کافی رادقیق تر بررسی می کنیم می بینیم معصومین (ع) در جایی برای عقیق زرد بیان وسعت رزق را به کار برده اند در جایی درمورد یاقوت گفته شده که فقر را از بین می برد یا صرفا عقیق بدون ذکر رنگ آن موجب تسهیل در کارها و دور شدن فقر و نفاق بیان می شود . گاهی زمرد وگاهی فیروزه سبب وسعت رزق می شود . اول که باید گفت بیان دین بیان سر است و راز، علم امروز از این اسرار پرده بر می دارد . به عنوان مثال در مورد عقیق زرد می گوید"خلاقیت نفس" این خلاقیت نفس همان وسعت رزق است با این توضیح که همان طور که رنگ آبی روی سیستم عصبی تاثیر می گذارد , سبز بر روی قلب, قرمز بر سیستم جنسی , زرد هم بر سیستم گوارشی تاثیر می گذارد .

به قول امروزی ها چاکرای خورشیدی که بین دو پهلو است متعادل می شود . گوارش بهتر کار می کند نیم کره سمت راست سر بهتر کار می کند . شما از امکانات خود بهتر استفاده می کنید و این یعنی "خلاقیت" یعنی وسعت رزق و گشایش . اما این خلاقیت چیست ؟خلاقیت صفت خلاق مطلق است که در این سنگ تجلی پیدا کرده واین اثراز آن موثر است والا خودش که بدون آن یک سنگ معمولی است نه یک جواهر ارزشمند ارزشش به خاطرآن صفت است . تاثیرش در این عالم هم به دلیل همان صفت است . خوب حالا چرا بیان هافرق می کند و سنگ های مختلف برای این منظور ذکر شده ،به دلیل این که خطاب ها فرق می کند . به عنوان مثال شخصی را در نظر بگیرید که به هر دلیلی در تکلم ضعف دارد نمیتواند حرفش را بزندهمین ضعف باعث میشود در محل کار در مواجه های کلامی با مشتری کم بیاورد این شخص مشکلش این است وبایداین نقطه ضعف را برطرف کند ،رنگ زرد خواستنش ومیلش را برای بدست آوردن بیشتر میکند ولی ابزار بدست آوردنش که بیان و سخنوری است ندارد،برای این شخص فیروزه مفید است یکی از خواص فیروزه تقویت بیان و سخنوری است. یا کسی که خودش را دوست ندارد ،خود کم بین است ونمیتواند ابراز وجود کند،استقرار ندارد، یاقوت سرخ که سنگ فاخری است به بیان حدیث به درد این شخص میخورد و به او رشد می دهد او این فخر را می خواهد تا به تعادل برسد ولی به یک آدم سر سخت و خشن چه؟حتما او را از تعادل خارج می کند اصلا زند گیش را آتش می زند.

جالب این جاست که معمولا آد م های سرسخت و لجوج جذب رنگ ها و سنگ های مشکی و قرمز می شوند

و این سر سختی و لجاجت آنها را بیشتر می کند(این شخص باید از رنگ سبز استفاده کنداین از بدیهیات است سبز آدمی را آرام می کند).

آری ما موظفیم در فقه حکم آنچه را با آن در گیریم یاد بگیریم در اخلاق هم همین گونه است؟ما لازم است حکم آنچه می کنیم و عواقب آن را یاد بگیریم و بدانیم .

خصو صیات مشترک اخلاقی ای بین گرو های مختلفی از انسا نها هست که می توان بر اساس آن نوع سنگ مورد استفاده را تعیین کرد و از آن استفاده کرد ما به اندازه آگاهیمان از خلقت حظ می بریم اگر به عنوان مثال شما وقتی صبحانه کره و مر با می خوری و ساعت  11صبح که می شود به چرت می افتی اگر کمی آگاه باشی از روز بعد دیگر کره و مربا نمی خوری-غذای دیگری را امتحان میکنی،اگر هم آگاه نباشی همیشه این مشکلات و مشکلات مشابه برایت پیش می آیدهر روز کره مربا میخوری وهر روز هم چرت میزنی....یک موسیقی گوش می کنی در لحظه شاد و شارژمی شوی می رقصی ،می خندی اما نیم ساعتی که از آن گذشت می بینی خالی شدی:زمین گیر شدی ،تعطیل شدی مثل یک خوراک خوشمزه ولی آغشته به زهر که بعد از نیم ساعتی اثرش را می گذارد در مورد دیدنیها و گفتنی ها هم همین طور بیشترین آسیب و جا ماندن از راه به خاطر چیزهائی است که می بینیم ومی گوئیم شاید بگوئید اینها چه ربطی به بسته شدن رزق دارد یا چه ربطی به عنوان مطلب که وسعت رزق و گشایش است دارد اگر کمی فکر کنید خواهید فهمید که ارتباط کاملا مستقیمی دارد اگر ما زور مان به ده نفر بچربداما به 5 سانتی متر زبانمان نرسد ،هیچ هنری نکرده ایم.واین دلیلش دلیلش حذف شدن خلوت ها و شارژ نشدن از خدای هستی است به هر حال این کاسه رزق و روزیمان راکه در حال حاضر یک حجم ثابتی دارد باید جلوی یک کسی بگیریم، با یک چیزی باید آن را پر کنیم می توانیم پر از سیاهی یا پر از نور کنیم و در این امر است که مختاریم.

رزقتان را از خدا بخواهید درست است که سنگها باعث وسعت رزق میشوند ولی شما صرفاً بخاطر اطاعت فرمان حضرت دوست از آن استفاده کنید برای تقویت نقاط قوت واز بین بردن نقاط ضعف.

 

در چنین وقتی که خوان فیض گسترده است صبح                         چون گران جانان ز جای خود نجنبیدن چرا                                             "صائب تبریزی"

در ادامه تحلیل مختصری از خواص 3 سنگ اصلی داریم که این سه سنگ برای چه کسانی و به چه صورت باذن خدا راه گشاست .

درمورد یاقوت قرمز واین که چرا وبرای چه  کسانی وسعت رزق می آورد :

بیان اقوام کهن و ادیان درمورد یاقوت قرمز چنین است"یاقوت سنگی فاخر است،یاقوت باعث شرافت و بزرگی است،یاقوت باعث شهامت وبی ترسی می شود"

آدم کم رو و خودکم بین،این فخر را نیاز دارد وقتی خودش را وموجودیتش را دوست داشت و محکم تر شد و کمی به وجود خودش افتخار کرد میتواند با دیگران رابطه برقرار کند و وضعیت زندگی ومعیشتش هم بهتر میشود .یاقوت چاکرای اول را هماهنگ می کند و شخص را محکم به زمین می چسباند،این سنگ عنصر خاک را قویاً داراست و به شخص اسقرار و استحکام می دهد پادشاهان نیز از این سنگ به همین دلیل استفاده می کردند برای اقتدار وتسلط بیشتر روی افراد زیردست خود. این سنگ برای افرادی که در مواجهه با دیگران استقرار وتعادل خود را از دست می دهندبسیار مناسب است .صفت اقتداری که در یاقوت تجلی کرده برمیگردد به مقتدر مطلق و فرقی نمی کند ما به ذکر "یامقتدر" مشغول باشیم یا با آگاهی وشکر گذاری نگین یاقوت بر روی دست داشته باشیم. این سنگ برای برای کسانی هم که تحت سرکوبها وسرزنشهای دوران کودکی ضعیف نگه داشته شده اند بسیار مناسب است.

زمرد سبز به چه کسانی وسعت رزق میدهد:

در مورد زمرد افسانه ها و داستانهای زیادی بیان شده  که جای تاویل وتامل بسیار دارد . در حدیثی از امام صادق ع آمده بدست کردن انگشتر زمرد آسانی است که هیچ سختی در آن نباشد البته این حدیث در مورد زبرجد هم آمده در ادبیات هم زمرد نماد عشق است"

گر اژدهاست بر ره عشقی است چون زمرد***از برق این زمرد هین دفع اژدها کن

زمرد درست برعکس یاقوت (در عین اینکه یک سنگ شاهانه است و تمامی خصوصیات یاقوت را به کماله داراست)در درجه اول انرژی منفی دیگران را به خودشان باز می گرداند و بعد از آن به انسان کمک می کند دیگران راهم دوست بدارد و بسیار مناسب برای کسانی است که بیشتر خود بین هستند تا دیگر بین ، وکمی تند مزاج عنصر خاک قویا در این افراد فعال است و غلبه وتسلط فیزیکی بر اطرافیان دارند. وقتی کسی فقط خودش را دوست دارد ولو اینکه آدم موفقی هم باشد دیگران از عمق جان دوستش نخواهند داشت و اگر کاری هم برایش می کنند از صمیم دل نیست این افراد تا دیگران را دوست نداشته باشند و منمشان را خودشان نشکنند به تعادل ورضایت روحی و حتی مالی نمیرسند وحتی دیگران در مواقعی که فرصت بدست بیاورند چوب لای چرخشان می کنند تا منمشان را بشکنند ولی با توجه به قابلیت هایشان اگر خودشان این منم را شکستند همه از آنها قویاً حمایت می کنند .

عقیق سرخ یمن هم تقریباًخواص زمرد سبز را داراست، البته باضافه صفات دیگری که انحصارا به عقیق تعلق دارد،درجدول خواص سنگهای اصلی بخوانید

فیروزه:

درمورد این سنگ هم که آنقدر گفته اند و شنیده ایم که خاصیت این سنگ برکسی پوشیده نیست این که می گویند فیروزه باعث ازدیاد رزق و روزی می شود چند وجه دارد اول این که انرژی و افکار منفی دیگران را برمی گرداند که در قدیم می گفتند چشم ونظر را برمی گرداند واین باعث می شود انرژی های بیرونی کنترل شود وجه دوم آن این که بیان را قوی می کند فاصله بین تصمیم وعمل را بر می دارد یعنی کمک می کند شخص آنچه در درونش است در عمل و در کلام جاری کند در قدیم وقتی دستور ذکر داده میشد دستور به استفاده از سنگ فیروزه هم داده می شد اعتقاد براین بود که در باز شدن  زبان قلب بسیار موثر است و فاصله قلب و زبان را کم می کند پس کار دیگری که فیروزه انجام می دهد یک مدد درونی است که به شخص میدهد تا حرفش را بزند جنسش را عرضه کند ووضعیت معیشتش بهتر شود البته برای فیروزه خواص زیادی نقل شده ولی در یک نگاه کامل و دقیق به تجربیات و بیان اقوام کهن باید گفت که سنگ فیروزه در جاذبه اصل خود در ساعات مختلف شبانه روز اثرات مختلفی از خود بروز می دهد ومیتوان گفت که فیروزه سلطان سنگهاست.

طبقه بندی: علوم غریبه، 
برچسب ها: وسعت رزق و سنگ ها،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ