تبلیغات
علوم غریبه،حروف ابجد،حروف ابجد کبیر،فال حروف ابجد،جدول حروف ابجد،استخاره با حروف ابجد - سنگها و چشم و نظر،چشم نظر،چشم زخم،دعای چشم نظر،دعای چشم زخم
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

علوم غریبه،حروف ابجد،حروف ابجد کبیر،فال حروف ابجد،جدول حروف ابجد،استخاره با حروف ابجد
 

به وبلاگ من خوش آمدید
 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 4 اردیبهشت 1390 توسط آذرمنش 09352191655 http://inforosh.com
سنگها و چشم و نظر

آنها که چشم میخورند:

اگر این ما هیان رنگی نبودند                            در این تنگ بدین تنگی نبودند

 در معرض چشم زخم آنها که معمولا  چشم می خورند و سنگهای مؤثر

 فیروزه کزان روشنی دیده پدید است             یارم زپی کوری اغیار فرستاد

یک جمع پنج نفری در اتاقی نشته اند ششمین نفر وارد میشود معروف است که این شخص چشم های شوری دارد .

از این جمع یک نفر چشم می خورد. چرا ؟

چرا چهار نفر دیگر چشم نخوردند؟دلائل متعددی و جود دارد . اولین دلیل ضعف خود شخص است  به لحاظ فکری که "نکنه من چشم بخورم"،پس چشم می خوره ،این دلیل را همه می دانند اما دلیل دوم اینه که من به هر دلیلی به چیزی رسیدم که اندازه اش نشدم حتما دیده اید یکی گوشی موبایلشو آویزون کرده به گردنش ،یکی دیگه آویزون شده به گوشی موبایلش. یا مثلا رفته به هر دلیلی یه بنز خریده که چند قواره از خودش و شخصیتش بزرگتره از ماشین که میاد پائین می خواد درو بزنه به هم، روی هواست نمی تونه تعادل داشته باشه ،دست و دلش می لرزه چون هنوز اندازش نشده پس از همین ضعفش چشم می خوره و یه جائی از ماشینو داغون می کنه یا خودش... البته این چشم به خودش نمیگیره به صفتش میگیره به "تکبرش" برای این که این صفت ازش جدا بشه واین نهایت لطف خدای مهربونه  (برای تفکر)

دلیل بعدی خود نمائیه ، به معرض نمایش گذاشتن ،آنچه هست و باعث برانگیختن حس،حسد،بخل،کینه، و... در دیگران میشه .

هر که دارد اوحسن خود رادر مزاد                             صد قضا ی بد سوی او رو نهاد

چشم ها و خشم ها و رشک ها                                بر سرش ریزد چوب آب از مشک ها

  "مولوی"

در مورد چشم و نظر حرف و حدیث بسیار است . نکته قابل توجه اینکه اولا با توجه به اینکه تمام اقوام و ادیان برآن صحه گذاشته اند و بی شک همه ما تجربه کردیم این قضیه واقعیت دارد و ار تباطی به تلقین ندارد. ولی تلقین هم بی تأثیر نیست و دوم اینکه برای رفع آن یا بر گرداندن آن تعابیر مختلفی وجود داره ،دعاهای مختلفی توصیه شده ،حتی سنگ های مختلفی پیشنهاد شده ،در جائی فیروزه رابرای رفع چشم و نظر و گاهی عقیق یا با با قوری و گاهی زمرد و گاهی عقیق سرخ و یا قوت . همه اینها می توانند این کار را انجام دهند ولی کدام برای شما مؤثر ترند بر می گردد به حالات رو حی شما به عنوان مثال وقتی شخصی استقرار ندارد یعنی وقتی وارد مجلسی می شود روی هواست نمی تواند بچسبد به زمین و مسلط به خود باشد نگاه دیگران و فکر دیگران تعادش را بهم می ریزد(بقول سیستمهای امروزی چاکرای اول این شخص ضعف داره واین یعنی شخص خودشو دوست نداره یعنی خودکم بینه ،خجالتیه،ترس و بیشتر مواقع تنبلی از پا درش آورده) این شخص یا قوت قرمز یا عقیق بابا قوری( سلیمانی)برای او مناسب است آدم ها با هم فرق می کنند و سنگ هائی هم که برایشان مناسب است متفاوت است ،استرس و آشوب در وجود بیشتر ماهست ولی در بعضی مرکز این استرس  و شلو غی ناحیه سر به صورت شلوغی و سر درد  مثل بهمن ، در بعضی ناحیه قلب مثل تیر ماه به صورت گرفتگی و سنگینی روی قلب ودر بعضی در ناحیه شکم مثل مرداد یا آبان که به صورت آشوب و دل شوره می باشد یا ناحیه بالای قلب و گلو که به صورت بغض و گرفتگی است هر کدام این ها نوعی از استرس است  بعضی ضعفشان در سیستم گوارش است واز اینجا آسیب می بینند گاهی ازآدما در ناحیه قلب و ............ (این بحث را در بخش استرس و سنگها بخوانید)

به هر حال یکی از راه های مؤثر جلو گیری از چشم زخم و انرژی های منفی دیگران استفاده از سنگ مناسب است .

معمولا هر چیزی در ما کانون توجه شد خیلی زود آسیب می یبند برای همین است که معمولا کسانی که مو های  خوش حالت و خوش رنگی دارند خیلی زود مو هایشان شروع به ریختن می کند یا کسانی که چشمان روشن ،تیز بین و نافذ دارند خیلی زود چشم هایشان ضعیف می شود  یا کسانی که میگویند ما معده مان سنگ هم خرد میکند خیلی زود معده هایشان مشکل دار میشود.   

 

 

در معرض چشم و نظر: آنان که چشم میزنند و خودشان هم معمولا آگاهند.

 

دانی از بهر تو با چشم بد گردون چه رفت                  آنچه آن با چشم افعی از زمرد می رود

           "انوری"

آخر به خود ستم مکن ای ظالم حسد بنیاد                           که هست یکسر پیکان همیشه در دل تیر      "بیدل دهلوی"

معمولا چشمان تیز بینی دارید بسیار تیز بین و ریز بین و گاهی هم بسیار بد بین...

چشمان نافذی دارید و در بیشتر موارد پیشانی بین دو ابرو کمی بر آمده . غالب او قات جلوی پیشانی احساس سنگینی دارید و البته چشم زدنتان هم عموماً عمدی نیست ،شما خیلی زود چشم هایتان ضعیف می شود. چون از چشمهایتان خیلی کار میکشید ،حتی خیلی از حرفهایتان را با چشمهایتان میزنید.یک تیزی آزار دهنده هم در چشمان شماست که در مواجهه های کلامی مخاطبتان را آزار و بیشتر اوقات فراری میدهد.بهتر است نگاهتان را ثابت نگه ندارید آن را بچرخانید تا او هم بتواند نفسی بکشد. انرژی که تولید می کنید از قسمت پیشانی و بین دو ابرو ست و ریشه آن معمولاً حسد یا کینه است گرچه خودتان ظاهراً از آن آگاه نباشید.این انرژی  واین صفت جایگاهش بین دو پهلو (نفس)یا چاکرای خورشیدی است این انرژی میبایستی صرف سوخت و ساز معده و گوارشتان شود ولی صرف آتش زدن دیگران میشود ،برای همین است که مشکل گوارشی دارید .تمام کسانی که دچار کینه یا حسد هستند دچار بیماریهای گوارشی هم هستند.

 

با توجه به این که انرژی ها از بین نمی روند وقتی کسی با انرژی چشم شما آسیب می بیند. با شروع تخریب این انرژی به تدریج و بعضی اوقات ناگهانی به سوی خودتان باز می گردد.بهر حال شما ویروسی را کار سازی کرده اید و به سوی کسی فرستادید آن شخص هم مجبور است با آن بجنگد واز شرش خلاص شود. ناراحت نباشید بهر حال شما خالق این اثر شگرف و زیبا بوده اید پس به خودتان هم باز خواهد گشت .برای همین است که آشوب فوق العاده ای در ناحیه پیشانی و شکمتان حس میکنید وگاهی ناگهانی دچارش میشوید ونمیدانید از کجا آمده.حال به شما میگویم از کجا آمده،  مثلا مادری که بچه اش دچار چشم زخم شده با یکی از روش هائی که معمولا مرسوم است این انرژی را به شما باز میگرداند.  مثلا تخم مرغ داخل آتش انداختن ..وقتی این مادرآتشی روشن میکند و با آتش غم و و باد آه خودش هم یک انرژی قوی ایجاد می کند ووقتی آن تخم مرغ داخل آتش ترکید میگوید "بترکه چشم حسود" انرژی شما قطعاً به خودتان باز میگردد برای همین است که چشمان تیز بینتان خیلی زود ضعیف میشود.

پس در فکر علاج خود باشید والا این تشویش و تسلسل تا ابد ادامه میابد واین حرکتی است در دایره ای بسته که همیشه فاصله شما تا مرکز یکی است ولی فکر میکنید که در حال حرکت و "رشد"هستید . در صورتی که گرفتار عمل خودتان هستید.بسیار جالب است که تقریباً تمامی شما با این خصوصیات جذب مسائل ماوراء الطبیعه وحرکت های خاص وویژه هستید(دلیلش هم همان چیزهائی است که شما با چشمانتان یا با احساستان میبینید و دیگران از دیدن آن غافلند).ولی این یک آفت است که نمی گذارد شما از دایره بسته تان قدمی فراتر بگذارید.

نیمی از درمان آگاه شدن به درد است بعضی دردشان را نمی دانند و نمی فهمند ،شما آگاه شده ای و میدانی پس خودت را معالجه کن .میتوانید از آیات یا دعاهای خاصی استفاده کنید که میبایستی به اهلش مراجعه کنید،یا هر روز پنج دقیقه نه کمتر، با خدای لطیف خلوت کنید و از او بخواهید که شما را از این بلیه که درآخر دامنگیر خودتان میشود خلاص کند . به شما قول میدهم این پنج دقیقه درروز حکم نجات شما از بسیاری از سرگردانی های روزانه تان است. واما سنگها برای شما چه میکنند:

تامل:

"سنگ های قیمتی معجزه نمی کنند ولی مثل هر شیء قیمتی و با ارزشی دارای اثرات و ارتعاشات خاص  هستند.

اثراتی که تمامی ادیان و اقوام در گذشته و حال بر آن صحه گذاشته اند به هر حال هر چیزی که در این عالم قیمتی شده به دلیلی موجه قیمتی شده و دارای اثر و خاصیتی است و همین خاصیت است که آن را قیمتی کرده.

برای شما بهترین سنگ عقیق سرخ یمن است و پس از آن فیروزه اگر منشاء آن حسد وکینه است زبرجد هم بسیار مناسب است

طبقه بندی: علوم غریبه، 
برچسب ها: سنگها و چشم و نظر، چشم نظر، چشم زخم، دعای چشم نظر، دعای چشم زخم،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ